Godišnjica rudarske nesreće: Tuga i bol za 180 rudara isti kao i prije 24 godine
Polaganjem cvijeća danas je ispred jame bivšeg rudnika “Dobrnja” obilježena 24. godišnjica najveće rudarske tragedije u regionu. Tog 26. augusta 1990. godine, u rudniku „Dobrnja-Mramor” nekoliko sati iza ponoći, u strašnoj eksploziji, čiji uzrok još uvijek nije do kraja razriješen, poginulo je 180 rudara, najmlađe smjene ovog rudnika. Vrijeme prolazi, ali tuga i bol isti su kao i prije 24 godine. Članovi porodica, te općinske i federalne delegacije, danas su položile cvijeće ispred jame “Jug”, koja je nakon tragedije zatvorena. -Isto mi [...]

