˝Žene Srebrenice˝: Tražimo istinu i pravdu
Kao i svakog 11. u mjesecu, članice Udruženja “Žene Srebrenice” su jučer mirnom protestnom šetnjom u Tuzli opominjale i podsjećale na genocid koji se dogodio u Srebrenici 1995. godine.Okupljanje sudionika mirne šetnje je počelo na Pingi u 12.00 sati, odakle je kolona krenula do Trga žrtava genocida Srebrenice u Tuzli.Hajra Ćatić, predsjednica Udruženja Žene Srebrenice osudila je nedavno hapšenje trojice pripadnika Armije BiH u Tuzli, navodeći da su uhapšeni zato jer su preživjeli strahote Srebrenice. Prema njenim riječima, članice Udruženja [...]

