Odigran 10. memorijalni malonogometni turnir mladosti

memorijalniturnir012072

U čast šehida i poginulih boraca 1992.-1995. sa područja MZ Slavinovići i u povodu obilježavanja dvadesete godišnjice formiranja 3. Tuzlanske brigade, članovi Mjesnog ogranka SDA Slavinovići su uz generalno pokroviteljstvo Općinskog odbora SDA Tuzla organizovali 10. jubilarni Memorijalni turnir u malom nogometu na terenu Internacionalne škole u Tuzli. Turnir je otvorio predsjednik Organizacionog odbora dr.sc. Isat Skenderović. Prije početka takmičenja, delegacija Općinskog odbora SDA Tuzla, Mjesnog ogranka SDA Slavinovići i učesnici turnira su položili cvijeće na spomen obilježju poginulim borcima i šehidima iz MZ Slavinovići nakon čega su posjetili mezarje gdje su ukopani šehidi 3. Tuzlanske brigade.

memorijalniturnir012027

memorijalniturnir012032
Veliki broj posjetilaca pratio je utakmice dvanaest ekipa vještih mladih fudbalera, od 1995.-1997. godišta, koji su se trudili da sa što više golova i dobrih sportskih poteza pogode protivničku mrežu. Prvo mjesto pripalo je ekipi „ Nurdin Gobeljić „ iz Behram-begove medrese u Tuzli, drugo mjesto osvojila je ekipa „ Respekt”, a treće mjesto ekipa „ Slavinovići”. Svima njima uručene su zlatne, srebrne i brončane medalje te diplome odnosno zahvalnice, kao i novčane nagrade. Medalje su ovim uspješnim fudbalerima uručili Salko Bukvarević predsjednik Općinskog odbora SDA Tuzla, dr.sc. Isat Skenderović – predsjednik Organizacionog odbora turnira i ujedno predsjednik Mjesnog ogranka SDA Slavinovići, te Edis Bajić predsjednik Asocijacije mladih Općinskog odbora SDA Tuzla. Prvoplasirana ekipa osvojila je i prelazni pehar, a ovo značajno priznanje dodijelio je Fadil Ramić, otac šehida Samira Ramića. Proglašen je i najbolji igrač ovogodišnjeg turnira, a to je Sadžid Fazlić. Zahvalnice su dobile i ekipe učesnice, kao i ljudi zaslužni za realizaciju takmičenja.

memorijalniturnir012051
memorijalniturnir012044
memorijalniturnir012043
U pauzi pred finalne utakmice organizovan je ručak i osvježenje za takmičare, zahvaljujući Organizacionom odboru i sponzorima.

memorijalniturnir012019
Na ovom turniru nisu nagrađeni samo fudbaleri nego i ljudi bez kojih ovo sve ne bi ni moglo biti realizovano. Tako je zlatnu medalju u znak zahvalnosti za podršku u organizaciji i kao jedan od glavnih organizatora dobio predsjednik Općinskog odbora Stranke demokratske akcije Tuzla Salko Bukvarević. Medalju mu je uručio Enes Čejvanović, član Organizacionog odbora Turnira.

memorijalniturnir012074
Ovaj memorijalni turnir je prije nekoliko godina inicirao Fadil Ramić u čast svoga sina Samira koji je izgubio život u odbrani Bosne i Hercegovine od agresora. Turnir „ Samir Ramić” je prije dvije godine objedinjen sa turnirom koji se igrao u čast šehida i poginulih boraca „ Slavinovićkog odreda”, a u organizaciji Mjesnog ogranka SDA Slavinovići.

Sponzori ovog 10. jubilarnog memorijanog turnira mladosti su uz Općinski odbor SDA Tuzla bili  i čevabdžinica Limenka, pekara Firasal, pekara Magistral 2 i pekara Saranda.

(sve fotografije se nalaze u fotogaleriji sdatuzla.ba )